Reklama

Portal artystek z Europy Wschodniej

Portal artystek z Europy Wschodniej

20.04.2021
Czyta się kilka minut
SECONDARYARCHIVE.ORG / CECYLIAMALIK.PL
S

Secondary Archive to historia sztuki Europy Środkowej widziana z kobiecej perspektywy. Portal stworzony przez Fundację Katarzyny Kozyry umożliwia bezpłatny dostęp do ponad 250 profili reprezentujących trzy pokolenia artystek z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Oprócz biogramów i prac znajdziemy materiały stworzone we współpracy z kuratorkami. Nazwa projektu jest grą słowną, nawiązującą do drugorzędnej roli, jaka historycznie była przypisywana krajom położonym w tej części Europy, oraz pozycji kobiet jako reprezentantek „drugiej płci”. Na zdjęciu: „Troć na Ołbinie”, performens Cecylii Malik, 2019 r. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]