Reklama

Portal artystek z Europy Wschodniej

Portal artystek z Europy Wschodniej

20.04.2021
Czyta się kilka minut
SECONDARYARCHIVE.ORG / CECYLIAMALIK.PL
S

Secondary Archive to historia sztuki Europy Środkowej widziana z kobiecej perspektywy. Portal stworzony przez Fundację Katarzyny Kozyry umożliwia bezpłatny dostęp do ponad 250 profili reprezentujących trzy pokolenia artystek z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Oprócz biogramów i prac znajdziemy materiały stworzone we współpracy z kuratorkami. Nazwa projektu jest grą słowną, nawiązującą do drugorzędnej roli, jaka historycznie była przypisywana krajom położonym w tej części Europy, oraz pozycji kobiet jako reprezentantek „drugiej płci”. Na zdjęciu: „Troć na Ołbinie”, performens Cecylii Malik, 2019 r. ©(P)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]