Polskie awantury o gender

Trzy tygodnie. Kilkanaście miast. Kilkuset uczestników spotkań. Jeden problem – „ideologia gender”. Poniżej wybrane przykłady.

09.12.2013

Czyta się kilka minut

22 listopada, Gorzów Wielkopolski

Konferencja „MAŁŻEŃSTWO I RODZINA NA TLE WSPÓŁCZESNYCH ZAGROŻEŃ IDEOLOGICZNYCH” Organizator: Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna

Relacjonując spotkanie, Katolicka Agencja Informacyjna pisała o prelekcji prof. Marii Ryś z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie: „Prof. Ryś zwróciła uwagę na zagrożenia płynące m.in. z organizowanych w świecie konferencji ludnościowych, podczas jednej z nich zapadła decyzja, że Polska będzie pierwszym krajem, w którym planuje się wprowadzenie prawa genderowskiego, wskazywała na tragedie, które są konsekwencją edukacji prowadzących do decydowania człowieka o płciowości. Osoby, które zmieniają płeć, nie czują się dobrze jako inne osoby, popełniają samobójstwa”.


22–24 listopada, Gdańsk

KONFERENCJA „RODZINA W SIECI, SIEĆ W RODZINIE”

Współorganizator: Centrum Informacji o Sektach i Nowych Ruchach Religijnych

Diecezjalny egzorcysta, autorka książek dla dzieci oraz były redaktor naczelny „Frondy” przestrzegali przed duchowymi i psychologicznymi zagrożeniami, które „czyhają na rodzinę we współczesnym świecie”. „W normalności nie ma miejsca dla takich powikłanych ideologii jak np. gender” – stwierdził Ireneusz Rogala, jeden z organizatorów konferencji.

29 listopada, Rybnik


PROTEST RODZICÓW PRZECIW WPROWADZENIU DO MIEJSKICH PRZEDSZKOLI PROGRAMU „SZCZĘŚLIWA 15”

„Naszym zamiarem była ochrona naszych dzieci przed jakimikolwiek działaniami, zmierzającymi do »obalania stereotypów« na temat płci w wydaniu jakiegokolwiek pedagoga” – napisali rodzice, którzy sprzeciwili się udziałowi dzieci w projekcie, współfinansowanym przez UE. Jego częścią były „wycieczki edukacyjne uwzględniające zasadę gender”.


30 listopada, Częstochowa

SYMPOZJUM KATECHETYCZNE „TROSKA O ŻYCIE I GODNOŚĆ CZŁOWIEKA”

Organizatorzy: Kuria Metropolitalna w Częstochowie oraz Wyższe Seminarium Duchowne archidiecezji częstochowskiej

W homilii abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, odniósł się m.in. do ideologii gender, która „będąc w naszych czasach przykładem wojny kulturowej, wyklucza wszystko, co chrześcijańskie, z przestrzeni publicznej”.


3 grudnia, Warszawa

DYSKUSJA „GENDER – NADZIEJA CZY SPUSTOSZENIE?”

Organizator: Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie

Gabriele Kuby, niemiecka socjolog, autorka książki „Globalna rewolucja seksualna. Likwidacja wolności w imię wolności”: „Należy stawiać opór z miłości do dzieci i naszego kraju. Gender jest potężny, ale ma potężnych przeciwników: rozsądek, naturę i Boga”.


8 grudnia, Cieszyn

I CHRZEŚCIJAŃSKI MARSZ W OBRONIE ŻYCIA I RODZINY

Organizator: wspólnota „Nikodem – mężczyźni w modlitwie”

Symplicjusz Sobczyk OFM, opiekun duchowy wspólnoty: „Następny taki Marsz szykujemy na maj, kiedy będzie ciepło. To, że dziś, w taki chłodny dzień, wyszliśmy – było z natchnienia Ducha Świętego. Nie chcieliśmy czekać”.

Podczas inauguracji marszu Marcjan Gepfert, nauczyciel tańca i wodzirej, krokiem poloneza poprowadził uczestników w parach po cieszyńskim rynku, do muzyki z filmu „Pan Tadeusz”.


9 grudnia, Elbląg

KONFERENCJA O GENDER – ZAGROŻENIU DLA RODZINY

Organizatorzy: Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu i Fundacja Amicus

Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro – Prawo do Życia oraz Marcin Musiał, dziennikarz miesięcznika „Polonia Christiana”, radzili rodzicom, co zrobić, by ochronić swoje dzieci przed „ideologią gender, która stara się przeniknąć do polskiej szkoły” – jak zapowiadali przed spotkaniem organizatorzy.

Dziękujemy, że nas czytasz!

Wykupienie dostępu pozwoli Ci czytać artykuły wysokiej jakości i wspierać niezależne dziennikarstwo w wymagających dla wydawców czasach. Rośnij z nami! Pełna oferta →

Dostęp 10/10

  • 10 dni dostępu - poznaj nas
  • Natychmiastowy dostęp
  • Ogromne archiwum
  • Zapamiętaj i czytaj później
  • Autorskie newslettery premium
  • Także w formatach PDF, EPUB i MOBI
10,00 zł

Dostęp kwartalny

Kwartalny dostęp do TygodnikPowszechny.pl
  • Natychmiastowy dostęp
  • 92 dni dostępu = aż 13 numerów Tygodnika
  • Ogromne archiwum
  • Zapamiętaj i czytaj później
  • Autorskie newslettery premium
  • Także w formatach PDF, EPUB i MOBI
89,90 zł
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]

Artykuł pochodzi z numeru TP 50/2013