Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Polska historia 966–2016. Będzie się działo!

Polska historia 966–2016. Będzie się działo!

12.12.2016
Czyta się kilka minut
Akcja społeczna Fundacji Tygodnika Powszechnego „Polska historia 966–2016. Będzie się działo!” – to spotkania prowadzone przez wybitnych historyków, ukazujące licealistom w niestandardowy sposób historię lokalną i powszechną oraz jej bohaterów.
Fot. Grażyna Makara
T

Tematem głównym tej edycji jest 1050. rocznica chrztu Mieszka I.

„Czy chrześcijaństwo pojawiło się na ziemiach polskich wraz z chrztem Mieszka I?” – na to pytanie uczestnikom spotkania odpowiadał w poniedziałek, 5 grudnia, bp GRZEGORZ RYŚ (na zdj.). Jeden z ostatnich wykładów w tym roku odbył się w katedrze wawelskiej, a wzięli w nim udział licealiści z V LO im. Augusta Witkowskiego oraz z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych I i II stopnia w Krakowie.

Natomiast w Lublinie prof. dr hab. HANNA ZAREMSKA 7 grudnia odwiedziła III LO z wykładem „Żydzi we wczesnośredniowiecznej Polsce”, a prof. dr hab. KAROL MODZELEWSKI 8 grudnia spotkał się z młodzieżą I SLO z Maturą Międzynarodową w Warszawie i wygłosił wykład „Kres barbarzyńskiej Polski, czyli wiek X na kontynencie europejskim”.
Warszawskim wykładem zakończyliśmy tegoroczny cykl naszej akcji. Dziękujemy wszystkim goszczącym nas szkołom, a w szczególności uczniom.

Więcej informacji o akcji na powszech.net/bedziesiedzialo

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]