Reklama

Polska historia 966–2016. Będzie się działo!

Polska historia 966–2016. Będzie się działo!

12.12.2016
Czyta się kilka minut
Akcja społeczna Fundacji Tygodnika Powszechnego „Polska historia 966–2016. Będzie się działo!” – to spotkania prowadzone przez wybitnych historyków, ukazujące licealistom w niestandardowy sposób historię lokalną i powszechną oraz jej bohaterów.
Fot. Grażyna Makara
T

Tematem głównym tej edycji jest 1050. rocznica chrztu Mieszka I.

„Czy chrześcijaństwo pojawiło się na ziemiach polskich wraz z chrztem Mieszka I?” – na to pytanie uczestnikom spotkania odpowiadał w poniedziałek, 5 grudnia, bp GRZEGORZ RYŚ (na zdj.). Jeden z ostatnich wykładów w tym roku odbył się w katedrze wawelskiej, a wzięli w nim udział licealiści z V LO im. Augusta Witkowskiego oraz z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych I i II stopnia w Krakowie.

Natomiast w Lublinie prof. dr hab. HANNA ZAREMSKA 7 grudnia odwiedziła III LO z wykładem „Żydzi we wczesnośredniowiecznej Polsce”, a prof. dr hab. KAROL MODZELEWSKI 8 grudnia spotkał się z młodzieżą I SLO z Maturą Międzynarodową w Warszawie i wygłosił wykład „Kres barbarzyńskiej Polski, czyli wiek X na kontynencie europejskim”.
Warszawskim wykładem zakończyliśmy tegoroczny cykl naszej akcji. Dziękujemy wszystkim goszczącym nas szkołom, a w szczególności uczniom.

Więcej informacji o akcji na powszech.net/bedziesiedzialo

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]