Reklama

Akcja społeczna Fundacji Tygodnika Powszechnego „Polska historia 966–2016. Będzie się działo!”

Akcja społeczna Fundacji Tygodnika Powszechnego „Polska historia 966–2016. Będzie się działo!”

29.11.2016
Czyta się kilka minut
– to spotkania prowadzone przez wybitnych historyków, ukazujace młodzieży licealnej w niestandardowy sposób historię lokalną i powszechną oraz jej bohaterów. Tematem głównym tej edycji jest 1050. rocznica chrztu Mieszka I.
P

Prezentujemy Państwu dwa teksty: dr. hab. WOJCIECHA MRUKA, który 10 listopada spotkał się z uczniami Zespołu Szkół Technicznych nr 2 w Chorzowie i wygłosił wykład „O miejscach świętych w średniowieczu. Idea pielgrzymowania” oraz prof. dr. hab. ZDZISŁAWA PIETRZYKA, który 17 listopada w Bibliotece Jagiellońskiej opowiedział i zaprezentował uczniom krakowskiego IV LO oraz słomnickiego LO, jak powstawały średniowieczne księgi. Wykładowi towarzyszyły warsztaty prowadzone przez nauczycieli ze Szkoły Kaligrafii Fundacji Sztuka Kaligrafii z Krakowa.

Przed nami jeszcze wykłady grudniowe: prof. HANNA ZAREMSKA 7 grudnia odwiedzi III LO w Lublinie z wykładem „Żydzi we wczesnośredniowiecznej Polsce”; prof. KAROL MODZELEWSKI 8 grudnia spotka się z młodzieżą I SLO z Matura Międzynarodowa w Warszawie i wygłosi wykład „Kres barbarzyńskiej Polski, czyli wiek X na kontynencie europejskim”; a bp GRZEGORZ RYŚ, podczas spotkania na Wawelu, odpowie uczniom pszczyńskiego Zespołu Szkół nr I na pytanie, czy chrześcijaństwo pojawiło się na ziemiach polskich wraz z chrztem Mieszka I.

Więcej informacji na powszech.net/bedziesiedzialo


DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MUZEUM HISTORII POLSKI W WARSZAWIE W RAMACH PROGRAMU „PATRIOTYZM JUTRA”

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]