Reklama

Akcja społeczna Fundacji Tygodnika Powszechnego „Polska Historia 966–2016. Będzie się działo!”

Akcja społeczna Fundacji Tygodnika Powszechnego „Polska Historia 966–2016. Będzie się działo!”

04.12.2016
Czyta się kilka minut
– to spotkania prowadzone przez wybitnych historyków, ukazujące młodzieży licealnej w niestandardowy sposób historię lokalną i powszechną oraz jej bohaterów. Tematem głównym tej edycji jest 1050. rocznica chrztu Mieszka I.
P

Powyżej prezentujemy Państwu teksty: prof. dr. hab. Antoniego Barciaka, który 10 listopada odwiedził Zespół Szkół Sportowych w Siemianowicach Śląskich z wykładem pt. „Czy miasto było grodem? Grody i miasta lokacyjne w Polsce średniowiecznej”, oraz prof. dr. hab. Józefa Dobosza, który spotkał się z uczniami I LO im. T. Zana we Wschowie, by wygłosić wykład pt. „Mieszko w tajemnicę spowity – kim był i czym właściwie rządził? Gdzie, kiedy i dlaczego się ochrzcił? Czy był z plemienia Polan i czy ono w ogóle istniało”.

Przed nami ostatnie spotkania w tym roku: Prof. dr hab. HANNA ZAREMSKA 7 grudnia odwiedzi III LO w Lublinie z wykładem „Żydzi we wczesnośredniowiecznej Polsce”, a prof. dr hab. KAROL MODZELEWSKI 8 grudnia spotka się z młodzieżą I SLO z Maturą Międzynarodową w Warszawie i wygłosi wykład „Kres barbarzyńskiej Polski, czyli wiek X na kontynencie europejskim”.

Tegoroczny cykl zakończymy – podobnie jak w ubiegłym roku – spotkaniem, które towarzyszyć będzie uroczystości wręczenia nagród w Konkursie im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego. Wykład pt. „Emisariusz wolnej Polski Wacław Felczak 1916–1993” dla młodzieży akademickiej i licealnej wygłosi dr WOJCIECH FRAZIK.

Zapraszamy wszystkie chętne szkoły do Auli im. ks. Tischnera w Collegium Witkowskiego UJ przy ul. Gołębiej w piątek 9 grudnia o godz. 10.30. Szczegóły dotyczące tego spotkania: bedziesiedzialo@tygodnik.com.pl

Więcej informacji o akcji na powszech.net/bedziesiedzialo

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]