Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Akcja społeczna Fundacji Tygodnika Powszechnego „Polska Historia 966–2016. Będzie się działo!”

Akcja społeczna Fundacji Tygodnika Powszechnego „Polska Historia 966–2016. Będzie się działo!”

04.12.2016
Czyta się kilka minut
– to spotkania prowadzone przez wybitnych historyków, ukazujące młodzieży licealnej w niestandardowy sposób historię lokalną i powszechną oraz jej bohaterów. Tematem głównym tej edycji jest 1050. rocznica chrztu Mieszka I.
P

Powyżej prezentujemy Państwu teksty: prof. dr. hab. Antoniego Barciaka, który 10 listopada odwiedził Zespół Szkół Sportowych w Siemianowicach Śląskich z wykładem pt. „Czy miasto było grodem? Grody i miasta lokacyjne w Polsce średniowiecznej”, oraz prof. dr. hab. Józefa Dobosza, który spotkał się z uczniami I LO im. T. Zana we Wschowie, by wygłosić wykład pt. „Mieszko w tajemnicę spowity – kim był i czym właściwie rządził? Gdzie, kiedy i dlaczego się ochrzcił? Czy był z plemienia Polan i czy ono w ogóle istniało”.

Przed nami ostatnie spotkania w tym roku: Prof. dr hab. HANNA ZAREMSKA 7 grudnia odwiedzi III LO w Lublinie z wykładem „Żydzi we wczesnośredniowiecznej Polsce”, a prof. dr hab. KAROL MODZELEWSKI 8 grudnia spotka się z młodzieżą I SLO z Maturą Międzynarodową w Warszawie i wygłosi wykład „Kres barbarzyńskiej Polski, czyli wiek X na kontynencie europejskim”.

Tegoroczny cykl zakończymy – podobnie jak w ubiegłym roku – spotkaniem, które towarzyszyć będzie uroczystości wręczenia nagród w Konkursie im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego. Wykład pt. „Emisariusz wolnej Polski Wacław Felczak 1916–1993” dla młodzieży akademickiej i licealnej wygłosi dr WOJCIECH FRAZIK.

Zapraszamy wszystkie chętne szkoły do Auli im. ks. Tischnera w Collegium Witkowskiego UJ przy ul. Gołębiej w piątek 9 grudnia o godz. 10.30. Szczegóły dotyczące tego spotkania: bedziesiedzialo@tygodnik.com.pl

Więcej informacji o akcji na powszech.net/bedziesiedzialo

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]