Reklama

Polki, korupcja i radio

Polki, korupcja i radio

23.03.2003
Czyta się kilka minut
Problemy społeczno-polityczne, integracja z Unią, Radio Maryja i kwestia kobieca zdominowały 321. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu (Warszawa, 11-12 marca).

„Z katolicką moralnością nie można pogodzić żadnej formy korupcji” - napisali biskupi w komunikacie końcowym, odnosząc się do tzw. afery Rywina. „Z mocą podkreślamy, że demokracja, w której nagminnie lekceważone są podstawowe wartości i łamane zasady, nie służy człowiekowi i narodowi. (...) Przekształcanie Państwa w oligarchiczną grę interesów grup jawnych i tajnych, formalnych i nieformalnych, jest podważeniem praworządności władzy. Cierpi na tym człowiek, cierpi naród. Polska na nowo powinna stać się Państwem prawa” - apeluje Episkopat.

Biskupi zauważyli, że oprócz pozytywnych rezultatów przemian po 1989 r. doświadczamy też ich skutków negatywnych. „Poszerza się margines biedy, tragicznie wzrasta bezrobocie, narasta poczucie bezsilności i braku perspektyw w środowiskach wiejskich” - czytamy w komunikacie. „Wytrzymałość rolników się kończy” - ostrzegał na konferencji prasowej...

4584

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]