Reklama

Polatucha Joanna

Polatucha Joanna

15.04.2014
Czyta się kilka minut
W unikatowym cyklu picture books spotykają się znani pisarze i artyści wizualni.

„Wiadomości z lasu pakowane są w okrągłe skorupki po owocach ciasteczkowych. Polatuchy-listonoszki napychają nimi plecaczki i w locie ciskają listami w odpowiednie miejsce” – piszą Joanna Bator i Krzysztof Łukasiewicz w książce „Las latających wiewiórek”. Ich opowieści o odwadze wyróżniania się spośród innych, pragnieniu zmiany i podróży w cieniu Strachojadów towarzyszą rysunki Magdaleny Starskiej, książka zaś należy do serii publikacji dla kilkuletnich dzieci, wydanych przez Bunkier Sztuki, czyli popularną krakowską galerię sztuki współczesnej.
Mały Klub Bunkra Sztuki to projekt spotkań z najnowszą sztuką i warsztatów dla dzieci, ale także unikatowy cykl picture books, w których spotykają się pisarze i artyści wizualni. Autorami tekstów są tu m.in. Sylwia Chutnik, Małgorzata Rejmer, Justyna Bargielska, Łukasz Orbitowski, Sławomir Shuty, Szczepan Twardoch i Jakub...

2216

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]