Reklama

Polacy zainteresowani Unią

Polacy zainteresowani Unią

27.02.2006
Czyta się kilka minut
"Polaków interesuje to, co się stanie z Polską, a nie przyszłość Unii Europejskiej jako całości. Tak samo jest we Francji - powiedział prezydent Kaczyński w wywiadzie dla "Le Figaro, indagowany w związku z wizytą nad Sekwaną...
P

Podkreślał w ten sposób - relacjonuje "EU Observer" - swoje przywiązanie do idei państwa narodowego i konkludował, że "Konstytucja Europejska praktycznie nie ma szans na ratyfikowanie przez Polskę" - czy to w referendum, czy w parlamencie. Trudno powiedzieć, na jakich badaniach się opierał, przekonując Francuzów, że eurokonstytucja poległaby w referendum - gdy spadło zainteresowanie tematem, zaczęło brakować sondaży. Ale opinię, jakoby Polaków nie interesowała przyszłość Unii, zaczerpnął z wizji Polski, która z rzeczywistością niewiele ma wspólnego. Badania "Barometru europejskiego" pokazały ostatnio, że Polacy pośród wszystkich Europejczyków najlepiej oceniają przyszłość Unii, a w listopadzie 2005 r. zaufanie do UE deklarowało 59 proc. rodaków.

Generalizowanie miła rzecz, zwłaszcza gdy trzeba poprawić stosunki z eurosceptycznymi dziś Francuzami. Ale powstają...

1020

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]