Reklama

Ładowanie...

Podróże z kartą

Podróże z kartą

15.03.2013
Czyta się kilka minut
W krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego,...
.

...do którego, poza krajami Unii Europejskiej, należą także Norwegia, Islandia i Lichtenstein, można bezpiecznie płacić i przelewać e-pieniądze.
W innych państwach należy już zachować ostrożność, gdyż obowiązują w nich nieznane systemy prawne. Z tego powodu ryzyko skutecznego dochodzenia w przypadku ewentualnych roszczeń może być większe.
Wielu Polaków robi zakupy w amerykańskich sklepach internetowych, co też jest stosunkowo bezpieczne. To stamtąd wywodzą się największe organizacje płatnicze, tam najpierw rozwinął się rynek kart płatniczych a standardy ochrony praw klienta z nim związane.
Jeśli podróżujemy po świecie, na przykład do Azji czy Afryki, to możemy tam także bezpiecznie używać kart czy pobierać pieniądze z bankomatów, jeżeli posługujemy się kartami wiodących organizacji płatniczych, powszechnymi niemal na całym świecie, jak Visa czy MasterCard.
Teoretycznie każdy akceptant takiej karty czy agent rozliczeniowy powinien stosować się do wymogów i wytycznych tych organizacji. Jeśli więc widzimy punkt, w którym można zapłacić kartą uznanej organizacji płatniczej, to można zakładać, że jako klient możemy czuć się bezpieczni. Ale nie traćmy czujności.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]