Reklama

Podróż na drugą półkulę

Podróż na drugą półkulę

06.02.2005
Czyta się kilka minut
Choroba jest nocną półkulą życia, naszym bardziej uciążliwym obywatelstwem - pisała Susan Sontag, rozpoczynając swój sławny esej Choroba jako metafora. - Od dnia narodzin każdy z nas posiada bowiem jakby dwa paszporty: przynależy zarówno do świata zdrowych, jak i do świata chorych. I choć wszyscy wolimy przyznawać się tylko do lepszego z tych światów, prędzej czy później, chociażby na krótko, musimy uznać również nasz związek i z tym drugim.
N

Niewielka, ale ważna książka Kamila Durczoka i Piotra Mucharskiego jest sprawozdaniem z podróży na tę właśnie nocną półkulę. Sprawozdaniem rzeczowym, choć - co zrozumiałe - nie pozbawionym emocji. Dla innych niedobrowolnych podróżników stanowić może pomoc i wsparcie. I to jest jej największa zaleta.

***

Tamto wydanie “Wiadomości" dobrze zapamiętałem, jak pewnie wielu widzów. Oto młody dziennikarz, wschodząca gwiazda telewizji publicznej, pojawia się w sobotni wieczór z łysą głową, a po programie wygłasza krótkie oświadczenie, w którym mówi o swojej chorobie. Los zrządził, że niemal równocześnie ta sama choroba dopadła dziennikarza TVN-owskich “Faktów". A że szefostwa konkurujących z sobą stacji zachowały się przyzwoicie i pozostawiły Kamilowi Durczokowi i Marcinowi Pawłowskiemu decyzję co do ich obecności na wizji, walka obu...

7449

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]