Reklama

Ładowanie...

PKO PB gotowe iść na rękę frankowiczom

PKO PB gotowe iść na rękę frankowiczom

26.04.2021
Czyta się kilka minut
B

Bank PKO BP wkrótce będzie gotowy ruszyć z programem pozasądowych ugód z frankowiczami. Zgromadzenie akcjonariuszy banku (Skarb Państwa ma tam 29 proc. udziałów) zdecydowało o utworzeniu 6,7 mld zł rezerwy na koszty konwersji hipotecznych kredytów frankowych na pożyczki w złotym. Oferta ugód zostanie uruchomiona na przełomie maja i czerwca, bank czeka jeszcze na opinię Izby Cywilnej SN, która ma zostać wydana w maju. Do zawierania takich ugód wzywał już kilka miesięcy temu szef Komisji Nadzoru Finansowego. PKO BP posiada ok. 20 proc. hipotek frankowych w Polsce, pozostałe banki na razie nie przewidują wejścia na ścieżkę masowych ugód. Jednak rola PKO BP na rynku bankowym, wynikająca ze struktury jego akcjonariatu oraz doświadczenia, jakie zdobędzie z klientami w wyjściu z frankowego pata, może okazać się poważną zachętą dla innych. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]