Reklama

PiS w kurniku

PiS w kurniku

22.01.2018
Czyta się kilka minut
Rządzący chcieliby mieć większy wpływ na wyniki wyborów samorządowych, ale zamiast tego sprowadzą na siebie tylko nowe kłopoty.
P

Prezydent podpisał zmiany w kodeksie wyborczym. Prolog tego wyborczego thrillera mogliśmy obejrzeć już latem ubiegłego roku, gdy na kongresie PiS w Przysusze prezes Jarosław Kaczyński zapowiedział zmiany w ordynacji. Zgłoszony w listopadzie projekt z podejrzanymi trikami, dopisanymi drobnym druczkiem, miesiąc później został okrojony, a prawie wszystkie triki wylądowały w koszu. Obawy o radykalną zmianę polskiego systemu wyborczego najpierw okazały się przesadzone, później chybione. Ale to nie znaczy, że sytuacja wróciła do punktu wyjścia i zniknęły powody do niepokoju.

Głównym problemem jest organizacja. Na kilka miesięcy przed wyborami zmieniono nie tylko podstawowe procedury prac komisji wyborczych, ale też zdecydowano o wymianie wszystkich urzędników, którzy mają organizować to przedsięwzięcie. Nowi komisarze wyborczy na pewno poradziliby sobie, gdyby nie doszło do...

6390

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]