Reklama

Ładowanie...

PiS w kurniku

22.01.2018
Czyta się kilka minut
Rządzący chcieliby mieć większy wpływ na wyniki wyborów samorządowych, ale zamiast tego sprowadzą na siebie tylko nowe kłopoty.
P

Prezydent podpisał zmiany w kodeksie wyborczym. Prolog tego wyborczego thrillera mogliśmy obejrzeć już latem ubiegłego roku, gdy na kongresie PiS w Przysusze prezes Jarosław Kaczyński zapowiedział zmiany w ordynacji. Zgłoszony w listopadzie projekt z podejrzanymi trikami, dopisanymi drobnym druczkiem, miesiąc później został okrojony, a prawie wszystkie triki wylądowały w koszu. Obawy o radykalną zmianę polskiego systemu wyborczego najpierw okazały się przesadzone, później chybione. Ale to nie znaczy, że sytuacja wróciła do punktu wyjścia i zniknęły powody do niepokoju.

Głównym problemem jest organizacja. Na kilka miesięcy przed wyborami zmieniono nie tylko podstawowe procedury prac komisji wyborczych, ale też zdecydowano o wymianie wszystkich urzędników, którzy mają organizować to przedsięwzięcie. Nowi komisarze wyborczy na pewno poradziliby sobie, gdyby nie doszło do...

6390

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]