Reklama

PIN z wami

PIN z wami

14.05.2018
Czyta się kilka minut
Parafia w Jastrzębiej Górze jako pierwsza w Polsce ma terminal do kart płatniczych.
W

Wyraźnie zakłopotany proboszcz ks. Andrzej Batorski tłumaczy, że prosili o to sami wierni, i nie wyobraża sobie, by terminal był w użyciu także poza kancelarią parafialną. Jakby transakcja bezgotówkowa była niegodna przestrzeni kościoła, w przeciwieństwie do gotówki. I proboszcz, i cały polski Kościół być może powinni jednak pogodzić się z faktem, że Polacy pokochali płatności bezgotówkowe, zwłaszcza kartami. Z danych NBP wynika, że intensywność korzystania z takich narzędzi zakupowych tylko w latach 2009-16 wzrosła o blisko 50 proc. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]