Reklama

Piękny sport

Piękny sport

12.06.2005
Czyta się kilka minut
Zacznijmy od stwierdzenia, że mimo iż pretekstem do zajęcia się tematem jest zatrzymanie sędziego przy braniu łapówki za ustawienie meczu w polskiej ekstraklasie (a prokuratura twierdzi, że to wierzchołek góry lodowej) - futbol jest dyscypliną piękną, wciąż dostarczającą niezapomnianych przeżyć. Jednym z nich był niedawny finał Ligi Mistrzów z polskim bramkarzem w roli głównej.
O

O tym, że piłka nie jest sportem dla gangsterów i podejrzanych biznesmenów w lożach honorowych, byłych agentów we władzach związku piłkarskiego, skorumpowanych cyników na boisku i chuliganów na trybunach, przekonują choćby transmisje meczów ligi angielskiej w Canal Plus.

Wymieniam nazwę prywatnej telewizji nie bez powodów. Po tylu latach rozczarowań trudno uwierzyć w możliwość zmian w polskim futbolu, dokonanych siłami tzw. środowiska piłkarskiego. To sponsorzy ekstraklasy; ci, którzy zainwestowali ogromne sumy w wykupienie licencji na transmisje telewizyjne czy w umieszczenie nazwy swojej firmy jako sponsora tytularnego ligi, mają prawo domagać się czegoś w zamian. Pewne zmiany już wymusili: normą na stadionach są krzesełka i sztuczne oświetlenie, wkrótce warunkiem uzyskania licencji przez klub pierwszoligowy będzie podgrzewana murawa. Bez dotacji Canal Plus...

1454

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]