Reklama

Papież pożegnał się z pielgrzymami

Papież pożegnał się z pielgrzymami

31.07.2016
Czyta się kilka minut
W strugach deszczu i wśród grzmotu piorunów papież Franciszek ostatni raz pokazał się w oknie papieskim.
fot. Jacek Taran dla "TP"
fot. Jacek Taran dla "TP"
B

Bardzo dziękuję, że przyszliście się ze mną pożegnać, dziękuję za to gorące przyjęcie, z jakim spotkałem się w ciągu ostatnich dni” – powiedział Franciszek. „A teraz, zanim odjadę, chciałbym udzielić błogosławieństwa i również chcę prosić, abyście nie zapomnieli modlić się za mnie – dodał Franciszek i po polsku pożegnał się z wiernymi mówiąc: „Do widzenia!”.

Za chwilę papież wyjedzie z Pałacu Arcybiskupów Krakowskich na spotkanie z wolontariuszami, organizatorami i dobroczyńcami ŚDM, które odbędzie się w Tauron Arenie. Około godziny 18.30 odleci do Rzymu.

KAI


Czytaj wszystkie newsy, relacje i komentarze o ŚDM

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

No to czekam, z dużą dozą ciekawości, co też jutrzejszy dzień nam przyniesie. Czym nasi rządzący nas jutro zaciekawią, jakie nowe przemyślenia padną z ambon i spod Jasnej Góry, jakieś nowe inwektywy, a może Pierwszy Prezes nas uraczy jakąś nową prawdą życiową, Prezydent wszystkich narciarzy coś z siebie wydusi? Życie, przecież, nie znosi pustki. Coś wydarzyć się w tych kręgach musi.

W tzw. międzyczasie pan Duda zwany prezydentem podpisał ustawe o Trybunale Konstytucyjnym, co nie wszyscy - zachwyceni Franciszkiem w czarnych butach - zauważyli.

Dlaczego na lotnisku nie żegnał Franciszka Episkopat? Chyba uważają Go za prostaczka,który Im tylko zawadza.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]