Ładowanie...
Państwo bez wizji
MAŁGORZATA NOCUŃ: Rosję Putina zestawia się dziś z zastojem epoki Leonida Breżniewa. Czy to porównanie zasadne?
WŁADISŁAW INOZIEMCEW: Te dwie epoki są w pełni porównywalne. Panuje podobna apatia, teraz jest nawet gorzej. W czasach Breżniewa nie mogliśmy mówić o wzroście poziomu życia, przejadła nam się polityka, stąd wziął się zastój. Ale rozwijała się gospodarka i choć połowę produkcji stanowiła broń, tak czy inaczej ludzie mieli świadomość, że w kraju coś się dzieje. Dziś życie polityczne umiera. Mamy większy zastój niż w latach 70.
Jakiej Rosji chcą dzisiaj protestujący Rosjanie, którzy dziś protestują?
To jeden z największych problemów ruchu sprzeciwu: brak mu programu. Programy nie rodzą się na wiecach. Rosji potrzebni są nowi reformatorzy: ludzie, którzy stworzą plan reform, program rozwoju kraju i platformę dyskusji....
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
360 zł 160 zł taniej
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
Newsletter
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]