Reklama

„Pan wciąż biegnie”...

„Pan wciąż biegnie”...

19.02.2008
Czyta się kilka minut
Władysław Bartoszewski, Michał Komar: ...MIMO WSZYSTKO. WYWIADU RZEKI KSIĘGA DRUGA - wydany jesienią 2006 roku tom rozmów Michała Komara z Władysławem Bartoszewskim kończy się nietypowo. "Czy ma pan dużo zajęć?" - pyta Komar. "Jutro jadę do Oświęcimia. Pojutrze do Torunia i Gdańska, potem do Szczecina, z wykładami. A dlaczego pan pyta?".
"

"Bo chciałbym jeszcze zadać panu parę pytań". Na to Bartoszewski: "Proszę do mnie zadzwonić. Sprawdzę w kalendarzu. Spotkamy się. Porozmawiamy". Termin w kalendarzu się znalazł, choć nie od razu; w lipcu 2007. Efektem drugiej tury spotkań stała się kolejna książka, wydana niemal dokładnie na 86. urodziny jej bohatera. Tamta opowieść obejmowała biografię Władysława Bartoszewskiego w chronologicznym porządku, od dzieciństwa po lata 90. Tym razem zatrzymujemy się przy wybranych tematach: mowa o zasadach, jakimi należy kierować się w życiu, o niedawnym jubileuszu, o działalności wykładowcy historii - na KUL-u i w Towarzystwie Kursów Naukowych... Miejsce centralne zajmuje jednak temat niemiecki, wywołany pewnym listem. Młoda Niemka, uczennica gimnazjum, prosiła w nim, by Bartoszewski spotkał się jesienią 2007 w Warszawie z nią i grupą jej kolegów - jako świadek historii, który...

4146

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]