Reklama

Pan doktor Lepper

Pan doktor Lepper

08.01.2007
Czyta się kilka minut
Ta informacja nie powinna dziwić: pod koniec stycznia Andrzej Lepper otrzyma doktorat honoris causa od Moskiewskiej Państwowej Akademii Precyzyjnej Techniki Chemicznej im. M.W. Łomonosowa. To już trzeci doktorat w jego karierze. Nikt w rządzie nie ma więcej. Wcześniej honorowały go ukraińskie uczelnie za rozwój stosunków polsko-ukraińskich. Dosyć specyficznie rozumianych, bo przecież doktor Lepper od wsparcia Pomarańczowej Rewolucji odżegnywał się jak mało który polityk.
N

Nie powinna dziwić, bo wszystkich dokonań doktora Leppera na wołowej skórze by nie spisał, ograniczmy się więc do najważniejszych: organizacja marszów gwiaździstych, wywożenie na taczkach, blokady. Obrzucanie błotem, rozdawanie pieniędzy z nie swojej kieszeni, obietnice bez pokrycia, chamstwo jako sposób na karierę. Pogarda wobec prawa, podważanie wyroków sądowych. Wymieńmy również niezwykłą jak na warunki fizyczne umiejętność wykonywania piruetów politycznych, której mogą pozazdrościć łyżwiarze figurowi. Dobre, pełne wzajemnego zaufania kontakty z władzami Białorusi i Chin. Nieoceniony jest wkład doktora Leppera w rozwój wiedzy o stosunkach damsko-męskich. A te słynne, wysublimowane bon-moty, np. że nie można zgwałcić prostytutki? To rzeczywiście robi wrażenie. Jeżeli dobrze odczytuję intencje moskiewskiej uczelni, nagrodziła ona Leppera za niezwykły wkład w rujnowanie...

1001

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]