Reklama

Pamiętnik z okresu dojrzewania

Pamiętnik z okresu dojrzewania

23.11.2010
Czyta się kilka minut
Paweł Kowal: Moja żona poszła wczoraj z dziećmi do lekarza. Pani doktor, która zawsze miała mi za złe, że byłem w PiS, wycałowała ją i gratulowała decyzji, ale pielęgniarka, zwolenniczka PiS, ostentacyjnie wyszła z gabinetu. To jest poziom emocji w Polsce. Socjologowie mówią nawet, że są dwa narody. Rozmawiał Andrzej Brzeziecki
A

Andrzej Brzeziecki: Polska jest najważniejsza, bo...?

Paweł Kowal: Bo narody w Europie się nie rozmyły i choć mamy Unię, to żeby wygrywać, trzeba mieć silne państwo. Bo przez dwie dekady nikt nie potraktował poważnie problemów polskich rodzin, i mamy dzisiaj jedną z najgorszych sytuacji demograficznych w Europie.

I w PiS już nie dało się walczyć?

Nie chcemy się bić, mamy program, który zrealizujemy sami, jeśli nam się uda, lub zmusimy innych do tego. W PiS już nie dało się nic zrobić, bo po pierwsze stan ducha tej partii na to nie pozwala, a po drugie wszystko, co jest robione przez PiS, jest negowane przez PO, a wszystko, co jest robione przez PO, jest negowane przez PiS.

Ale negacja Platformy przez PiS nie ma znaczenia, bo to PO rządzi. Może powinien Pan...

19767

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]