Reklama

Ładowanie...

Orszaki to nie tylko zabawa

Orszaki to nie tylko zabawa

09.01.2023
Czyta się kilka minut

„Moją myśl kieruję do Orszaku Trzech Króli, który odbywa się dzisiaj w wielu miastach i wioskach w Polsce” – powiedział Franciszek po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański”. W tym roku przez nasz kraj przeszły 753 Orszaki (o 100 więcej niż w ubiegłym roku), w których wzięło udział 1,5 mln osób. Organizowanaod 14 lat zabawa, której towarzyszą jasełka, przebierańcy, korowody i kolędowanie, tradycyjnie odbywa się 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego. Inicjatorem i głównym koordynatorem akcji jest Fundacja Orszak Trzech Króli.

Nie tylko do zabawy ograniczył się Orszak w Łodzi – już trzeci rok z rzędu z inicjatywy abp. Grzegorza Rysia towarzyszyła mu zbiórka charytatywna „Dar dla Nowonarodzonego”. Zebrano ponad 74 tys. zł – pieniądze przeznaczone będą na sfinansowanie 500 godzin zajęć z logopedii dla dzieci z zespołem Downa w Łodzi oraz na pomoc dla ok. 100 dzieciz potrzebujących wsparcia rodzin żyjących w Bejrucie. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]