Reklama

Ładowanie...

Olimpijskie triki

Olimpijskie triki

10.02.2020
Czyta się kilka minut
Strzelanie do gołębi było jedną z medalowych dyscyplin drugiej letniej olimpiady w Paryżu. Jej miłośnikiem był ponoć sam Ernest Hemingway.
C

Cztery lata później w St. Louis Amerykanie nie mieli sobie równych w dryfowaniu na odległość. W tym samym roku zaczęto ćwiczenia z maczugami, dziś jednym z przyrządów gimnastyki artystycznej. Czy widzowie polubią włączone do programu tegorocznych igrzysk popisy deskorolkowców?

W Tokio ma być miejsko i młodzieżowo. Kilka miesięcy temu światowe media rozpisywały się o jedenastolatce z Los Angeles, której niesamowite triki zapewniły piąte miejsce na międzynarodowych zawodach w Nankinie. Sky Brown pojawi się także na olimpiadzie. Branża deskorolkowa warta jest dzisiaj miliony dolarów, a MKOl walczy o oglądalność, stawiając na coraz młodsze dyscypliny i media społecznościowe. Podczas igrzysk w Pjongczangu po raz pierwszy w historii transmisje prowadził vloger Krzysztof Gonciarz.

Temperaturę imprezy podkręca już zaprezentowana w sieci streetwearowa kolekcja ubrań Nike SB x Parra. Tymczasem w Tokio pojawił się koronawirus z Chin. Gubernator Yuriko Koike zebrał sztab, w którym dyskutowano o stopniu zagrożenia. ©℗

Autor artykułu

Od 2018 r. związana z „Tygodnikiem Powszechnym”, redaktorka wydania internetowego, autorka tekstów o tematyce kulturalnej i społecznej. W 2019 r. nominowana do nagrody Polskiej Izby Książki...

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]