Reklama

Oko w oko z dybukiem

Oko w oko z dybukiem

18.10.2015
Czyta się kilka minut
Itay Tiran, aktor: Marcin Wrona pracował nad „Demonem” kilka lat. Zdecydował się na film, który subtelnie porusza tak trudną tematykę polsko-żydowską. I jeszcze obsadził w głównej roli mnie, aktora, który nie mówi po polsku! To przecież szaleństwo.
Itay Tiran w filmie „Demon” Fot. Marta Gostkiewicz / KINO ŚWIAT
K

KAROLINA PRZEWROCKA: Wszystko w porządku?

ITAY TIRAN: Tak, dlaczego pytasz?

Atak terrorystyczny za rogiem, cały Tel Awiw huczy.

Dlatego zatrzymał mnie korek. Nic mi się nie stało. Ot, życie w Izraelu.

Nasza rozmowa zaczyna się czyimś dramatem. A ja właśnie chciałam porozmawiać o śmierci. Jedna prośba: mówmy po polsku. Możemy?

Lepiej nie... jeśli chcesz, żebym odpowiadał płynnie.

Pytam, bo w „Demonie” wychodzi Ci to niemal idealnie. Nauczenie się tekstu po polsku było chyba łatwiejsze niż przygotowanie się do roli człowieka opętanego przez demona? 

Tak, to było naprawdę skomplikowane zadanie: przygotować się i potem zagrać coś, co w dużej mierze bazuje na paranormalnym fenomenie. Nie jestem religijny,...

12628

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]