Reklama

Odznaczenie dla Joachima Trenknera

Odznaczenie dla Joachima Trenknera

05.06.2012
Czyta się kilka minut
Niemiecki korespondent „TP” Joachim Trenkner otrzymał 30 maja br. w Ambasadzie RP w Berlinie Odznakę Honorową „Bene merito” za zasługi dla współpracy polsko-niemieckiej.
J

Joachim Trenkner był w latach 60. pracownikiem amerykańskiego „Newsweeka”, w latach 70. i 80. redaktor zachodnioberlińskiej telewizji publicznej Sender Freies Berlin (SFB). Zrealizował dla niej wiele materiałów filmowych i programów o Solidarności i Europie Wschodniej. Od 1997 r. współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym”.

Laudację na cześć odznaczonego wygłosił John C. Kornblum, były ambasador USA w Niemczech. Historię jego współpracy z „TP” opowiedział redaktor senior ks. Adam Boniecki.

Drogi Joachimie, gratulujemy Ci serdecznie!!!

576

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]