Reklama

Ładowanie...

Odszedł ewangelizator

Odszedł ewangelizator

25.01.2021
Czyta się kilka minut
I

Inicjator Przystanku Jezus i jego wieloletni koordynator ks. Andrzej Godnarski zmarł zakażony koronawirusem. Był jednym z najważniejszych liderów ruchu Nowej Ewangelizacji w Polsce. Współtworzył Ogólnopolskie Kongresy Nowej Ewangelizacji. Założył Wspólnotę św. Tymoteusza – Katolickie Stowarzyszenie w służbie Nowej Ewangelizacji. Był także współzałożycielem Ogólnopolskiej Rady Dyrektorów katolickich Szkół Nowej Ewangelizacji, a od 2011 r. sekretarzem Zespołu Episkopatu ds. Nowej Ewangelizacji.

Najbardziej znanym jego dziełem był Przystanek Jezus – muzyczno-ewangelizacyjna inicjatywa powstała w 1999 r. przy organizowanym przez Jurka Owsiaka Przystanku Woodstock. Był zwolennikiem głoszenia rekolekcji w szkołach, gdyż uważał, że trzeba iść do młodych, a nie czekać na nich w kościołach. Zmarł w 52. roku życia. „Po każdym człowieku jest wyrwa, a po takim człowieku jest duża wyrwa” – powiedział o nim abp Grzegorz Ryś. ©℗

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]