Reklama

Oddziały przemocy okołoporodowej

Oddziały przemocy okołoporodowej

30.09.2019
Czyta się kilka minut
Personel do pacjentek: „Ona nie da rady, patrz, jak prze. Nie będziemy tu siedzieć do rana”; „Urodzisz naturalnie, choćbyś miała się tu zesrać”.
P

Pacjentki o doświadczeniach: „Położna nakrzyczała na mnie, (...) że »moje cycki« nie nadają się do karmienia”; „Jeden z ginekologów wyśmiewał moją wagę (…) M.in. jak taki wieloryb znalazł chętnego do zapłodnienia”.

To cytaty z ankiet przeprowadzonych przez Fundację Rodzić po Ludzku wśród pacjentek polskich szpitali. Ankiety rozdawane są od zeszłego roku, ale tylko w ciągu ostatnich tygodni i miesięcy wykazały rażące nieprawidłowości w placówkach w Warszawie, Włocławku, Bełchatowie i Łodzi. Wobec szpitali, w których łamane są prawa kobiet, Fundacja podejmuje interwencje. ©℗

Czytaj także: Gra w Pana Boga - rozmowa Justyny Dąbrowskiej z Joanną Pietrusiewicz z Fundacji Rodzić po Ludzku

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Chciałam tylko zauważyć, że ankiety nie są "rozdawane", ankieta jest do wypełnienia online: http://ankieta.rodzicpoludzku.pl/ Zapraszam wszystkie kobiety, które rodziły w szpitalach do wypełniania.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]