Reklama

"Od śmierci w dolinach zachowaj nas, Panie"

"Od śmierci w dolinach zachowaj nas, Panie"

06.11.2005
Czyta się kilka minut
Przyszedł do Tygodnika we wrześniu. Janin - tak nazywali go najbliżsi. Ciągle uśmiechnięty, z rozwianymi lokami. Szybko się uczył, miał mnóstwo pomysłów, zaczął pisać pierwsze teksty. 9 października poszedł w góry.
D

Dla Janka Schoena tamten weekend miał być zwieńczeniem sezonu. "Jako człowiek gór uznał, że najlepszy sposób pożegnania lata to wyprawa w Tatry Wysokie" - napisze Mateusz, jego przyjaciel. We wtorek Janin spotkał na Rynku Andrzeja. Pytanie to samo co zwykle: "To co, Jędrusiu? Kiedy jedziemy w jakie górki?". W Tatrach zapowiadano piękną pogodę. W nocy z piątku na sobotę Jasiek umówił się z dwoma kolegami, Jędrek jednak nie pojechał.

Ostatni kamień

Ledwie zdążył na 18.00 na dworzec autobusowy. O 21.30 Janek z Jackiem wyszli z Kuźnic do Doliny Gąsienicowej. Półtorej godziny później - "Betlejemka". Tam nocleg. Cel niedzielnego wyjścia: Orla Perć. Najtrudniejszy polski szlak. Ale dla Janka raczej spacer. Wspinał się od lat. Latem skałki, zimą sztuczna ściana. Zrobił kurs taternicki. Oprócz tego wyprawy trekkingowe w Gorgany,...

16825

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]