Reklama

OBRAZ TYGODNIA

OBRAZ TYGODNIA

17.03.2014
Czyta się kilka minut
11 – 17 marca
K

Krym: scenariusz aneksji. Zdominowany przez zwolenników integracji z Rosją parlament Autonomicznej Republiki Krymu przyjął deklarację niepodległości, a następnie – pod osłoną wprowadzonych na półwysep wojsk rosyjskich – przeprowadził referendum w sprawie przyszłości tego regionu, w którym „za” przyłączem Krymu do Rosji było ponoć ponad 97 proc. głosujących. W referendum nie wzięli udziału miejscowi Tatarzy, rząd Ukrainy ogłosił, że jest ono niezgodne z konstytucją, a świat – poza Moskwą – nie uznał jego wyników. Kolejnym etapem destabilizowania sytuacji na Ukrainie były prorosyjskie manifestacje w Doniecku, podczas których atakowano zwolenników rządu w Kijowie – zginęła jedna osoba.

Nowa zimna wojna? Już po zamknięciu tego numeru „TP” w Brukseli odbywał się szczyt UE, na którym dyskutowano wprowadzenie sankcji wobec Rosji i przygotowywano się...

5324

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]