Reklama

OBRAZ TYGODNIA

OBRAZ TYGODNIA

16.12.2013
Czyta się kilka minut
10 – 16 grudnia 2013
K

Kijów protestuje. Trzeci tydzień trwają protesty przedstawicieli opozycji w związku z zablokowaniem przez rząd i prezydenta Wiktora Janukowycza umowy o stowarzyszeniu Ukrainy z UE. Milicji nie udało się spacyfikować protestujących, Janukowycz zwolnił urzędników odpowiedzialnych za użycie siły wobec nich i usiadł do rozmów z przedstawicielami opozycji przy okrągłym stole: zadeklarował moratorium na rozwiązania siłowe, ale twardo powtórzył, że o dymisji rządu i podpisaniu umowy z UE nie może być mowy. Za użycie siły wobec manifestantów Kijów skrytykowały m.in. Stany Zjednoczone, od prezydenta odwracają się oligarchowie i część posłów Partii Regionów, co w najbliższych dniach pozwala się spodziewać na Ukrainie przesilenia.

Łaskawość Kremla. Do rosyjskiego parlamentu wpłynął prezydencki projekt ustawy o amnestii, który może objąć ekologów z...

4865

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]