Reklama

OBRAZ TYGODNIA

OBRAZ TYGODNIA

11.11.2013
Czyta się kilka minut
5 – 11 listopada
P

Podzielona niepodległość. W dniu zamknięcia numeru „TP” obchodzono święto 11 Listopada: w Warszawie osobno odbył się marsz zorganizowany przez prezydenta RP, osobno bieg niepodległości, w którym wziął udział premier, osobno pochód narodowców; PiS zorganizował swoje obchody, połączone z tzw. miesięcznicą smoleńską, dzień wcześniej.

Koalicja przetrwała, referendum nie będzie. Sejm odrzucił wniosek o przeprowadzenie powszechnego głosowania w sprawie zmian w systemie oświaty, przygotowany przez akcję „Ratuj maluchy”, której udało się zebrać milion podpisów z poparciem dla sześciu pytań o reformę szkolnictwa (m.in. o sensowność obniżenia o rok obowiązku szkolnego i likwidację gimnazjów). Przeciw referendum głosowała koalicja PO-PSL (z dyscypliny klubowej wyłamało się dwóch ludowców); odrzucenie wniosku oznacza, że we wrześniu 2014 r. do szkół pójdą...

5139

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]