Reklama

OBRAZ TYGODNIA

OBRAZ TYGODNIA

07.10.2013
Czyta się kilka minut
1 – 7 października 2013
P

Paraliż USA. W ramach walki z forsowaną przez Baracka Obamę reformą opieki zdrowotnej przedstawiciele Partii Republikańskiej zablokowali przyjęcie przez Kongres budżetu na najbliższe 12 miesięcy, co wymusiło na wielu amerykańskich urzędach zawieszenie działalności i wysłanie 800 tys. pracowników na urlopy (milion na razie pracuje bez pensji). Prezydent zapowiedział, że się nie ugnie i tzw. Obamacare, zapewniająca m.in. świadczenia medyczne kilkudziesięciu milionom ludzi dotąd nieubezpieczonych, wejdzie w życie. Sam paraliż budżetowy nie jest w historii USA czymś nadzwyczajnym: przed 2013 r. doszło do niego 17 razy, najdłuższa przerwa w finansowaniu – trwająca 21 dni – miała miejsce w 1996 r.

Rada Kardynałów. W Watykanie spotkał się złożony z ośmiu hierarchów „komitet doradczy” papieża, powołany w celu zreformowania Kurii Rzymskiej i...

4814

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]