Reklama

Ładowanie...

OBRAZ TYGODNIA

24.09.2013
Czyta się kilka minut
17 – 23 września
C

Chadeckie Niemcy. Partia kanclerz Angeli Merkel zwyciężyła w wyborach do Bundestagu, zdobywając 41,5 proc. głosów. To najlepszy wynik chadeków od blisko 20 lat: do samodzielnych rządów zabraknie im kilku mandatów – pytanie tylko, z kim będą zawierać koalicję, bo ich tradycyjni sojusznicy, liberałowie z FDP, nie przekroczyli progu wyborczego.

To był sarin. Eksperci ONZ potwierdzili, że miesiąc temu podczas ataku na przedmieścia Damaszku siły Baszara al-Asada użyły broni chemicznej, czego konsekwencją była śmierć ok. 1400 osób. Mimo iż Barack Obama utrzymuje, że operacja militarna mająca ukarać tę zbrodnię została jedynie odłożona, wszystko wskazuje na to, że syryjskiemu reżimowi uda się jej uniknąć dzięki deklaracji, że gotów jest zlikwidować swój arsenał broni chemicznej. Moskwa i Waszyngton wciąż nie potrafią się porozumieć w sprawie...

4783

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]