Reklama

Ładowanie...

OBRAZ TYGODNIA

03.09.2013
Czyta się kilka minut
27 sierpnia – 2 września
B

Będzie wojna. Po ataku chemicznym pod Damaszkiem, gdzie według danych wywiadowczych USA zginęło ponad tysiąc osób, świat odlicza godziny do interwencji zbrojnej w Syrii. Atak sił Zachodu na wojska dyktatora Baszara al-Asada ma być ponoć krótki, a jego bezpośrednim celem nie będzie obalenie reżimu, lecz ukaranie go za zbrodnie przeciw ludzkości. Ewentualna operacja, prowadzona głównie przez wojska amerykańskie, nie będzie autoryzowana przez Radę Bezpieczeństwa ONZ, gdzie prawo weta mają Rosjanie i Chińczycy. Na udział w akcji jej zwolennik, premier David Cameron, nie uzyskał zgody brytyjskiego parlamentu, straumatyzowanego po podobnej operacji w Iraku; premier Donald Tusk zadeklarował, że Polska także nie weźmie w niej udziału. Na Morze Śródziemne płyną okręty amerykańskie i rosyjskie; w obawiającym się kryzysu międzynarodowego świecie drożeje ropa naftowa.

...

4813

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]