Reklama

OBRAZ TYGODNIA

OBRAZ TYGODNIA

03.09.2013
Czyta się kilka minut
27 sierpnia – 2 września
B

Będzie wojna. Po ataku chemicznym pod Damaszkiem, gdzie według danych wywiadowczych USA zginęło ponad tysiąc osób, świat odlicza godziny do interwencji zbrojnej w Syrii. Atak sił Zachodu na wojska dyktatora Baszara al-Asada ma być ponoć krótki, a jego bezpośrednim celem nie będzie obalenie reżimu, lecz ukaranie go za zbrodnie przeciw ludzkości. Ewentualna operacja, prowadzona głównie przez wojska amerykańskie, nie będzie autoryzowana przez Radę Bezpieczeństwa ONZ, gdzie prawo weta mają Rosjanie i Chińczycy. Na udział w akcji jej zwolennik, premier David Cameron, nie uzyskał zgody brytyjskiego parlamentu, straumatyzowanego po podobnej operacji w Iraku; premier Donald Tusk zadeklarował, że Polska także nie weźmie w niej udziału. Na Morze Śródziemne płyną okręty amerykańskie i rosyjskie; w obawiającym się kryzysu międzynarodowego świecie drożeje ropa naftowa.

...

4813

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]