Reklama

OBRAZ TYGODNIA

OBRAZ TYGODNIA

04.02.2013
Czyta się kilka minut
29 stycznia – 4 lutego 2013
B

Bruksela grozi. Komisja Europejska zamroziła wypłatę 3,5 mld euro dotacji na budowę polskich dróg do czasu wyjaśnienia podejrzeń o zmowę firm zaangażowanych w niektóre inwestycje. Polskie władze są zdziwione ostrą reakcją i momentem, w którym miała miejsce (w sprawie nieprawidłowości sprzed kilku lat śledztwo prowadziła ABW, zarzuty postawiono menedżerom 10 firm budowlanych, a o podejrzeniach informowano przedstawicieli UE już w 2010 r.); niektórzy komentatorzy są zdania, że interwencja KE jest elementem „strategii negocjacyjnej” przed zbliżającym się szczytem Unii, mającym zdecydować o budżecie wspólnoty na lata 2014–2020.

Po burzy. Donald Tusk oświadczył, że przyjął do wiadomości wyjaśnienia ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina w sprawie jego „niezbyt fortunnego sposobu komunikowania własnych poglądów” na temat niekonstytucyjności...

4978

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]