Reklama

Ładowanie...

OBRAZ TYGODNIA

21.01.2013
Czyta się kilka minut
15 – 21 stycznia 2013
W

Wojna w Mali. Rada Bezpieczeństwa ONZ oraz Unia Europejska poparły francuską interwencję w kraju, którego północną część opanowali radykalni islamiści powiązani z Al-Kaidą. W najbliższych dniach do Mali mają trafić żołnierze z innych krajów UE; Polska zastanawia się nad wysłaniem misji szkoleniowej.

Atak w Algierii. Bojownicy Al-Kaidy opanowali należący do BP gazociąg w tym kraju, zatrzymując jako zakładników kilkuset zagranicznych pracowników koncernu. Kilkudziesięciu przetrzymywanych zginęło podczas nieudanego ataku algierskiej armii; porywacze domagali się opuszczenia przez francuskich żołnierzy sąsiadującego z Algierią Mali, a dowodził nimi jeden z najbardziej znanych terrorystów z Maghrebu, Mochtar Belmochtar.

Krzyżyk jest OK. Europejski Trybunał Praw Człowieka przyznał rację pracowniczce British Airways Nadii...

4865

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]