Reklama

OBRAZ TYGODNIA

OBRAZ TYGODNIA

21.01.2013
Czyta się kilka minut
15 – 21 stycznia 2013
W

Wojna w Mali. Rada Bezpieczeństwa ONZ oraz Unia Europejska poparły francuską interwencję w kraju, którego północną część opanowali radykalni islamiści powiązani z Al-Kaidą. W najbliższych dniach do Mali mają trafić żołnierze z innych krajów UE; Polska zastanawia się nad wysłaniem misji szkoleniowej.

Atak w Algierii. Bojownicy Al-Kaidy opanowali należący do BP gazociąg w tym kraju, zatrzymując jako zakładników kilkuset zagranicznych pracowników koncernu. Kilkudziesięciu przetrzymywanych zginęło podczas nieudanego ataku algierskiej armii; porywacze domagali się opuszczenia przez francuskich żołnierzy sąsiadującego z Algierią Mali, a dowodził nimi jeden z najbardziej znanych terrorystów z Maghrebu, Mochtar Belmochtar.

Krzyżyk jest OK. Europejski Trybunał Praw Człowieka przyznał rację pracowniczce British Airways Nadii...

4865

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]