Reklama

OBRAZ TYGODNIA

OBRAZ TYGODNIA

20.08.2012
Czyta się kilka minut
13 – 20 sierpnia 2012
A

Amber Gold w likwidacji, Plichta z zarzutami. Według bankowców dokumenty, które miały potwierdzić przekazanie przez twórcę parabanku 50 mln zł na nową spółkę, zostały sfałszowane – to pozwoliło prokuraturze zakazać właścicielowi spółki opuszczania kraju, a Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego przeszukać jego apartamenty. Media donoszą o kolejnych zaniedbaniach instytucji państwa, związanych z działalnością Amber Gold: przez 4 lata nikt nie sprawdził np., czy znajdująca się w stanie upadłości firma ma prawo handlować złotem, a prokuratura – mimo interwencji Komisji Nadzoru Finansowego – wielokrotnie umarzała postępowania w sprawie jej działań. Zwołany przez Donalda Tuska Komitet Stabilności Finansowej poinformował, że podobnych firm, działających na zasadzie piramidy finansowej, jest w Polsce 15.

Syn premiera pod ostrzałem. Michał Tusk, którego...

4681

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]