Reklama

„Oblicza miłości”

06.07.1997
Czyta się kilka minut
A

A miłość goni mnie nieustannie i drepcze cierpliwie obok mojego życia, nadając mu sens bycia, choćby to życie trwało tylko chwilę. A ile ja pokłonów Jej złożyłem, bo cały jestem w szczęściu, że mogę odczuć i czuć jej długie minuty obecności.

Jestem pokorny w jej wypatrywaniu i delikatnym dotykaniu każdego jej słodkiego szczegółu. Ile drżenia w emocjach, plątaniny w gadule, aby tylko spróbować ją określić. Jestem jak buszujący w zbożu, jak rybitwa opadająca do morza – szukam, penetruję, jestem zachłanny i chcę porwać zdobycz całym sobą. Bo pierwsze dotknięcie miłości jest słodkie i zaplata mnie z nią, z NIĄ, entuzjazmem pierwszych uderzeń skrzydeł Ikara. Wariuję, jestem Królem i potęgą nieskończonego dobra. Bo miłość to dobro. To dla mnie niezwykła rozmowa z wszystkimi będącymi obok. To chwila, która czyni we mnie przejazd buldożera, który rozgarnia wszystkie mroczne korzenie...

2326

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]