Reklama

Kluski kroję

03.01.2011
Czyta się kilka minut
Jerzy Owsiak: Jak mnie zaszufladkują jako autorytet, pojawią się pytania: "Szanowny Autorytecie, czy Pałac Kultury powinien być zburzony?" albo "Czy autostrada powinna iść przez Ursynów?" Już takie dostaję. Rozmawiał Przemysław Wilczyński
/ rys. Mateusz Kaniewski
W

W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz dziewiętnasty. Tym razem wolontariusze fundacji Jerzego Owsiaka zbiorą pieniądze na rzecz urologii i nefrologii dziecięcej. Zbiórka przyczyni się m.in. do podwyższenia poziomu wczesnej diagnostyki wad układu moczowego u dzieci, skuteczniejszej walki z ostrym uszkodzeniem nerek oraz utrzymania wysokiego poziomu leczenia nerkozastępczego (szczegóły na www.wosp.org.pl; za pośrednictwem strony można też dokonywać wpłat na numer konta: 67 1240 1112 1111 0010 3550 5911).

W 18 dotychczasowych finałach WOŚP (dodatkowo 4 lipca 2010 r. odbył się specjalny, poświęcony powodzianom) zebrano prawie 400 mln zł, wspierając m.in. kardiochirurgię, nefrologię, laryngologię oraz onkologię dziecięcą. Fundacja WOŚP to również pięć ogólnopolskich programów medycznych - wczesna diagnostyka...

19665

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]