Reklama

Ładowanie...

O. Ludwik Wiśniewski nagrodzony!

04.05.2013
Czyta się kilka minut
Za łamanie tabu, mądrość, siłę i odwagę wejścia w dyskurs z wielkimi polskiego Kościoła” – 24 kwietnia duszpasterz, publicysta i laureat Medalu św. Jerzego otrzymał Nagrodę Dziennikarską Artykułu 54 Konstytucji RP.
U

Ustanowione przez warszawski oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich wyróżnienie honoruje dziennikarzy, którzy walczą o wolność słowa. „Walka w obronie idei swobodnego wyrażania poglądów stała się nieodłącznym składnikiem naszego narodowego etosu i bez wolnego słowa, które przebiło się przez zakazy cenzury, nie byłoby Polski współczesnej” – napisał prezydent Bronisław Komorowski w liście skierowanym do organizatorów nagrody. Do przyznającej ją kapituły należą m.in. Stefan Bratkowski, Jacek Żakowski, Cezary Michalski, o. Wacław Oszajca, Paweł Sito oraz Jerzy Kisielewski.
W 9. i 10. numerze „Tygodnika Powszechnego” opublikowaliśmy dwuczęściowy artykuł „Gdzie my jesteśmy”, w którym o. Wiśniewski dokonał wnikliwej diagnozy sytuacji w polskim Kościele, stawiając konkretne pytania niektórym biskupom. Publikacje te są dostępne na stronie tygodnik.onet.pl.
Ojcu Ludwikowi...

968

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]