Reklama

O dwóch takich, co dostali Nike

O dwóch takich, co dostali Nike

08.10.2012
Czyta się kilka minut
Wielka to dla „Tygodnika” radość i wielkie święto.
Andrzej Franaszek Fot. Agnieszka Traczewska
W

W plebiscycie czytelników zwyciężył w tym roku Andrzej Franaszek, redaktor działu kultury naszego pisma. Jego „Miłosz” to skumulowanie dziesięcioletniej pracy dokumentacyjnej i wielkiego talentu pisarskiego. Wyróżnienie Andrzeja dowodzi też, jak wielki jest w Polsce głód żywo napisanej biografii – gruby tom o Miłoszu spełnia najwyższe gatunkowe standardy.

Nike dla Marka Bieńczyka cieszy nas również niezmiernie. Większość tekstów zawartych w nagrodzonej książce ukazała się wcześniej na łamach „TP”. Autor jest naszym stałym współpracownikiem, a w czasach wielkich sportowych zawodów – Euro i Mundiali – niezastąpionym felietonistą. „Książka twarzy” to zbiór esejów, tekstów z gatunku, który stawia najwyższe czytelnicze wymagania, bo jest zapisem myślenia na żywo. Nie epatuje tezą, nie upraszcza świata – ciężar tematów jest jednak tu doskonale zrównoważony pisarską finezją i – co tu...

1608

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]