Reklama

Nowy dom „Dwutygodnika”

Nowy dom „Dwutygodnika”

01.04.2019
Czyta się kilka minut
Nie było go przez trzy miesiące.
N

Najważniejszemu internetowemu magazynowi poświęconemu kulturze (dwutygodnik.com) z początkiem roku odmówiono finansowania ze środków publicznych, mimo że przez 10 lat działalności zdobył zaufanie kilkudziesięciu tysięcy czytelników. Strona przestała być aktualizowana, ale na facebookowym profilu i tak toczyły się dyskusje na temat premier kinowych, nowych wystaw, książek. „Z tygodnia na tydzień bezruch stawał się coraz naturalniejszy – przyznaje Zofia Król, redaktor naczelna. – W dniu pierwszego niewydanego numeru spotkaliśmy się wspólnie posmucić. Dnia wydania drugiego już nawet nie zauważyliśmy”.

Redakcja nie poddała się jednak i nie rozpierzchła, znalazła dla pisma nowy dom: wydawcą „Dwutygodnika” został stołeczny Dom Spotkań z Historią. „Będziemy wchodzić we współpracę także z innymi miastami” – mówi Zofia Król. Powstała fundacja, która ma wspierać pismo. Nowy numer ukaże się pod koniec kwietnia. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]