Reklama

Niskie stany

Niskie stany

11.08.2019
Czyta się kilka minut
Odra w Malczycach ma 29 cm głębokości. Podobnie sytuacja wygląda na większości polskich rzek.
LECH MUSZYŃSKI / PAP
P

Poziom wody w Dunajcu utrudnia spływy w Pieninach, media donoszą, że flisacy muszą w niektórych miejscach usuwać z dna kamienie. Rzeczywiście, aż na 6 z 8 wodowskazów na Dunajcu obecny poziom wody plasuje się w strefie stanów niskich, w Nowym Sączu spadł do 77 cm. Poziom Wisły w Sandomierzu spadł do 85 cm, a na całym biegu tylko w 6 z 42 stacji pomiarowych mieści się w normie. Na Warcie, która w Uniejowie ma obecnie głębokość 44 cm, na żadnym wodowskazie nie zanotowano stanów normalnych. Głębokość Bugu we Frankopolu nie przekracza 54 cm i od początku miesiąca spadła o 6 cm. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]