Reklama

Niezawiniony lęk

Niezawiniony lęk

24.07.2005
Czyta się kilka minut
Podczas wakacji psychiatra ma sporo możliwości spotkania ludzi, którzy zazwyczaj nie przychodzą do niego po pomoc i leczenie, oraz poznania kłopotów uparcie im dolegających. Właśnie pod rozleniwiającym słońcem i niezakłóconym błękitem nieba, wśród oddalającej troski ekologów bujności słabo uregulowanej przyrody, młody mężczyzna zapytał mnie znienacka, czy rozpad małżeństwa jego rodziców może być związany z jego trudnościami w życiu seksualnym.
D

Dręczyło go, że miłość przeszkadza mu w osiąganiu przyjemności seksualnej. Im bardziej jest zakochany w kobiecie, tym mniej atrakcyjne są dla niego zbliżenia z nią. Co powoduje, że młody mężczyzna, atrakcyjny dla kobiet akceptujących swoje potrzeby seksualne, nie cieszy się z powodzenia, o jakich marzy wielu jego rówieśników? Zwłaszcza że należy do pokolenia i grupy społecznej, w której - jak wynika z obserwacji demograficznych - przeważa tendencja do tworzenia związków przelotnych? Jeśli to prawda, że pokolenie 20- i 30-latków obojga płci przedkłada realizację kariery zawodowej nad zakładanie rodziny - przecież musiał zauważyć tę tendencję wśród rówieśników i zidentyfikować się z nią.

Wyniki badań socjologicznych wskazują, że młodzi ludzie (zwłaszcza mężczyźni) uważają rodzinę za jedną z najważniejszych wartości, a jej założenie odkładają “na później", by...

4495

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]