Reklama

Niewiedza biskupa

Niewiedza biskupa

13.05.2019
Czyta się kilka minut
Biskup tarnowski Andrzej Jeż podczas wielkoczwartkowej homilii cytował antysemicką fałszywkę zamieszczoną w diecezjalnym tygodniku z 1937 r.
U

Ujawniając ten fakt na naszych łamach, Zuzanna Radzik pytała: „Jak interpretować obecność antysemickiego cytatu w wielkoczwartkowym kazaniu? Jako dowód niewiedzy? Złej woli? Antysemityzmu, i to w wersji spiskowej?” (powszech.net/biskupjez).

Doczekaliśmy się odpowiedzi. „Przywołując parafrazę tejże wypowiedzi, zakładałem jej prawdziwość” – napisał bp Jeż w oświadczeniu. Zapowiedział też „podjęcie kwerendy historycznej w tej materii”. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/102698/izrael-polski-ambasador-zaatakowany-w-tel-awiwie.html
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]