Reklama

Niewidzialne mury wciąż istnieją

Niewidzialne mury wciąż istnieją

03.04.2017
Czyta się kilka minut
Fot. David Turnley / GETTY IMAGES
C

Choć przed 2004 r. drażniło to także nas, mówiąc „Europa” Polacy coraz częściej mają na myśli wyłącznie Unię. Tymczasem marzenie europejskie pozostaje wciąż niespełnione dla wielu Ukraińców, Bośniaków, Gruzinów, Albańczyków czy Turków. Komisja Europejska wspiera reformy i przemiany demokratyczne – w lutym jej przewodniczący zapowiedział przekazanie Ukrainie wsparcia w wysokości 600 mln euro. Choć dla mieszkańców Bałkanów Zachodnich, gdzie toczyła się ostatnia w Europie wojna, postępy w integracji są ciągle zbyt wolne, to właśnie pieniądze i wsparcie Unii już od ćwierć wieku umożliwiają utrzymanie pokoju. Na zdjęciu: Berlin, listopad 1989 r.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]