Reklama

Niewidzialne mury wciąż istnieją

Niewidzialne mury wciąż istnieją

03.04.2017
Czyta się kilka minut
Fot. David Turnley / GETTY IMAGES
C

Choć przed 2004 r. drażniło to także nas, mówiąc „Europa” Polacy coraz częściej mają na myśli wyłącznie Unię. Tymczasem marzenie europejskie pozostaje wciąż niespełnione dla wielu Ukraińców, Bośniaków, Gruzinów, Albańczyków czy Turków. Komisja Europejska wspiera reformy i przemiany demokratyczne – w lutym jej przewodniczący zapowiedział przekazanie Ukrainie wsparcia w wysokości 600 mln euro. Choć dla mieszkańców Bałkanów Zachodnich, gdzie toczyła się ostatnia w Europie wojna, postępy w integracji są ciągle zbyt wolne, to właśnie pieniądze i wsparcie Unii już od ćwierć wieku umożliwiają utrzymanie pokoju. Na zdjęciu: Berlin, listopad 1989 r.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]