Reklama

Ładowanie...

Niespokojnie w Demokratycznej Republice Konga

Niespokojnie w Demokratycznej Republice Konga

01.08.2022
Czyta się kilka minut
MICHEL LUNANGA / AFP / EAST NEWS
C

Co najmniej 19 osób zginęło podczas serii demonstracji w miejscowościach Goma i Butembo; gniew mieszkańców wymierzony był w żołnierzy oenzetowskiej misji MONUSCO, obwinianych tutaj o bierność wobec coraz częstszych ataków grup rebelianckich, które od lat terroryzują wschodnie pogranicza Konga. Z kolei według ONZ w tłum protestujących wmieszali się kryminaliści i członkowie ADF, grupy zbrojnej powiązanej z Państwem Islamskim. Na zdjęciu: kongijska żandarmeria podczas demonstracji w Gomie, 26 lipca 2022 r. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]