Reklama

Nierozpoznawalni

Nierozpoznawalni

28.05.2017
Czyta się kilka minut
Poetkom i poetom jest bardzo dobrze: mogą pisać, co chcą. Nikt się im w to, co piszą, nie wtrąca, a jakie takie uznanie jest.
S

Są np. nagrody, nawet sporo, i finansowo nawet całkiem przyjemne. Wiadomo, nie wszyscy dostają. Ale wiadomo też, że gdzie nagród więcej, tam i szanse większe. Jest kilku wydawców, którzy się o nich troszczą. Są festiwale. Wartość rynkowa poetek i poetów jest raczej niska. Ale prestiż jest. Przedstawiają cię jako poetę, a publiczność kiwa głową z uznaniem, nawet jeśli ostatnie wiersze czytała w szkole i z przymusu. Większość maturzystów umiera na myśl, że mieliby się chwycić za interpretację wiersza. Ale są tacy, którzy się chwytają. Niektórzy z desperacji, bo nic innego im nie podeszło, ale wielu dlatego, że interpretacja daje im szansę rozwinięcia skrzydeł. Poetka i poeta idą ulicą i nikt się za nimi nie ogląda ani na czerwony dywan nie zaprasza. Ale przez to uznanie u części publiczności jest nawet większe, bo niezależność jest tam w cenie bardziej niż rozpoznawalność.
...

4373

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]