Reklama

Niemiecki generał o obronie Polski

Niemiecki generał o obronie Polski

10.11.2014
Czyta się kilka minut
Generał Hans-Lothar Domröse, dowódca NATO w Europie Północnej i Wschodniej, chce wzmocnienia wschodniej flanki Sojuszu.
D

Domröse zapowiada, że nowe siły szybkiego reagowania – zwane „szpicą”; o ich powstaniu zdecydował wrześniowy szczyt NATO – będą liczyć 5-7 tys. ludzi (dotąd mowa była o mniejszej ich liczebności), w stałej gotowości.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, „szpica” będzie gotowa od końca 2015 r. Tworzące ją wojska będą podlegać rotacji. „Planujemy to tak, że za każdym razem będzie ją tworzyć przez rok od 6 do 10 kra- jów, po czym nastąpi zmiana. Plan zakłada, że w każdym cyklu jeden kraj będzie przewodzić »szpicy«, w tym na pewno kiedyś także Niemcy” – mówił Domröse w rozmowie z dziennikiem „Welt” (dotąd można było odnieść wrażenie, że Niemcy nie włączą się w „szpicę”). Jednostki tworzące „szpicę” zostaną wprawdzie w swych garnizonach, ale „te niezwykle mobilne wojska muszą dysponować potężną flotą powietrzną, by mogły się szybko zjawić w miejscu operacji”. Zapewnienie środków...

2397

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]