Reklama

Niech sczezną artyści

Niech sczezną artyści

05.06.2012
Czyta się kilka minut
Reakcja na protest artystów pokazuje stosunek polityków do sztuki. „Artyści to duże dzieci, które wystarczy postawić do kąta, a ich twórczość to fanaberia” – zdają się mówić nawet przedstawiciele partii rządzącej.
J

Jednodniowy protest artystów nieprzyjemnie zaskoczył polityków i dziennikarzy. „Jak słyszę, że (...) będą strajkować, to nie mogę oprzeć się wrażeniu, że artystą przede wszystkim jest ten, kto na te przyziemne rzeczy nie zwraca uwagi” – mówił w TOK FM Andrzej Halicki, jeden z czołowych polityków PO. Natomiast Agnieszka Sabor ubolewała („TP” nr 23/12), że zamiast rozmawiać o nowym języku sztuki, dyskutuje się o sprawach ekonomiczno-inwestycyjnych. Strajk zaś określiła jako nieprzemyślany i arogancki.

Artyści upomnieli się o swoje sprawy. Jakie to niestosowne! Owszem, mogą i powinni odnosić sukcesy międzynarodowe, ich dzieła mogą być pokazywane w zachodnich galeriach i sprzedawane za przyzwoite, a czasem nawet duże pieniądze. Można pasować ich na celebrytów, można też używać ich nazwisk do promocji Polski. Można im wiele wybaczyć: przełknęliśmy, że niektórzy zaczęli wypowiadać...

8824

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]