Reklama

Nie z Jasnej Góry

Nie z Jasnej Góry

13.02.2006
Czyta się kilka minut
W kronice religijnej "Kościół w Polsce", w "TP" nr 4/06, przeczytałem powieloną standardową informację o miejscach pobytu Papieża w Polsce podczas planowanej na maj tego roku wizyty. Jestem częstochowianinem od urodzenia (z małymi przerwami) - nie jestem z tego dumny, ale nie widzę też powodu do wstydu. Dlatego jeszcze większe było moje zdziwienie, kiedy także w moim ulubionym "Tygodniku" przeczytałem, że Benedykt XVI odwiedzi Warszawę, Jasną Górę, Kraków itd. A Częstochowy nie odwiedzi? Nie wiem, czy nie za często podsłuchuję ogólnie znanej i lubianej stacji radiowej prowadzonej przez Sami-wiecie-kogo, ale zacząłem nabierać podejrzeń, że to spisek jakiś czy coś. Najpierw odebrano nam województwo, teraz już chyba nawet nazwę...
P

PAWEŁ PACAK (Częstochowa)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]