Reklama

Na Jasnej Górze

Na Jasnej Górze

31.05.2006
Czyta się kilka minut
Z Kaplicy Cudownego Obrazu na jasnogórskie wały Benedykt XVI przeszedł klasztornymi korytarzami. Bocznym wyjściem udał się do tzw. drugiej zakrystii, gdzie czekali na niego burmistrzowie europejskich miast-sanktuariów współpracujących z Częstochową (według programu mieli być w kaplicy), a potem, nie opuszczając klasztoru, wyszedł na drugą stronę.
fot. KNA-Bild
W

W ten sposób oszczędzono mu powtarzania drogi obudowanym przejściem wzdłuż kaplicy. Kiedy wchodził, zobaczył z lewej strony setki wyciągniętych rąk złaknionych papieskiego uścisku i radosnych, przejętych twarzy pod zakonnymi welonami, po prawej mur białych paulińskich habitów i rząd wycelowanych w siebie obiektywów cyfrowych aparatów fotograficznych w rękach niemal wszystkich stojących wzdłuż bariery synów świętego Pawła Pierwszego Pustelnika - gospodarzy miejsca, w którym odbywało się zgromadzenie.

Jeśli dodać, że ingres odbywał się przy potężnym akompaniamencie pieśni maryjnych, nikogo nie zdziwi, że na twarzy Benedykta można było dostrzec, owszem, radość, jednak pomieszaną z wyrażającym się w spojrzeniu pewnym przerażeniem. Sporo czasu trwał ten przemarsz. Papież ściskał wyciągnięte ręce, błogosławił, lecz z wyraźną ulgą opadł na stojący przed ołtarzem...

6556

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]